BIO Melnās ķimenes/ Org. Cummin Black (Small Size) 50 g

no supergarden

Vairāk skatu

BIO Melnās ķimenes/ Org. Cummin Black (Small Size) 50 g

no supergarden

€2,29

Pieejamība: Prece ir pieejama

Melnās ķimenes ir ugunspuķu dzimtas augs, kura ir viena no visvairāk godātajām un pieminētajām ārstniecības sēklām pasaules vēsturē. Vairāk sastopama ir Austrumu un Dienvidu Eiropas valstīs, arī Krievijas Eiropas daļā, Kaukāzā, Vidusāzijā.

Austrumos tās ārstnieciskās īpašības tiek izmantotas jau vairāk kā 3 tūkstošu gadu garumā.

Melnās ķimenes ir bagāts dažādu uzturvielu avots, tādējādi tās darbojas kā dabīgs imūnsistēmas stimulators.

Melno ķimeņu labvēlīgā ietekme uz veselību saistāma ar šo sēklu bagātīgo ķīmisko sastāvu. To sastāvā ir vairāk kā 100 dažādu ķīmisko komponentu, un tas nav brīnums, ka šāds bagāts komplekss spēj palīdzēt tik daudzu un dažādu saslimšanu gadījumā.

Melnās ķimenes tradicionāli tiek izmantotas gremošanas sistēmas problēmu gadījumā, pie vēdera uzpūšanās un caurejas, aizcietējumu un žultsakmeņu gadījumā, nieru darbības stimulēšanai, dažādu infekciju un bronhu saslimšanu gadījumā, menstruālo traucējumu novēršanai, laktācijas stimulēšanai, ādas un matu kopšanā.

Melnās ķimenes spējīgas stimulēt organisma enerģiju, palīdzot novērst nogurumu un nomāktību. Mūsdienīgāki pētījumi piemin, ka melnajām ķimenēm piemīt spēja regulēt organisma uguni. Kad organisms zaudē enerģiju un iekšējo uguni, tas zaudē arī spēju cīnīties pret toksīniem, kas rada saslimšanas risku.

Melnajām ķimenēm piemīt antibakteriālas, antihistamīnu, pretsēnīšu un pretiekaisuma īpašības. Šo īpašību dēļ melnās ķimenes tiek izmantotas kā palīgs artrīta, gremošanas traucējumu, astmatisku stāvokļu gadījumos un vispārējai elpošanas ceļu veselības uzlabošanai, kā arī tā tiek diezgan veiksmīgi pielietota psoriāzes un ekzēmas gadījumos.

Melnajām, asariņām līdzīgajām sēkliņām piemīt sildoša iedarbība, asa, salda un rūgteni sīva garša. Melnās ķimenes garša un aromāts vienlaicīgi atgādina gan piparus, gan zemenes, gan muskatriekstu.

Tautas medicīnā melnās ķimenes sēkliņas izmanto kā līdzekli pret kuņģa, sirds, elpošanas ceļu, astmas, bronhīta slimībām, aknu un nieru disfunkciju, galvas un zobu sāpēm, saaukstēšanos, nelabu dūšu un vemšanu un daudzām citām kaitēm.

Izmantošanas veidi uzturā: vārīt kā tēju, pievienot kā garšvielas gan ne-saldajos, gan saldajos ēdienos.
Apraksts

Details

100 g produkta satur: Enerģētiskā vērtība: 819 kJ/ 196 kcal Olbaltumvielas: 6.8 g Ogļhidrāti: 38.1 g Tauki: 1.5 g Šķiedrvielas: 12.7 g Nātrijs: 0.017 g Izcelsmes valsts: Ēģipte, Austrija
Papildus informācija

Papildus informācija

Preces artikuls (SKU) 46-4752113002605
Ražotājs / Brends SUPER GARDEN
Pārdevējs SIA Billes
Svītru kods 4752113002605
Atsauksmes